Vedoucí

Pizíz 🪕 celoroční činnost, tábory letní, zimní, příměstské

Jiří Svoboda

Šéf Pand

Oddíl jsem spouzakládal těsně po svých 14tých narozeninách, ledva se David "Medvěd" Lahoda vrátil z vojny. Vzniklo vakuum po revoluci, a já chtěl pracovat s dětmi. Po několika letech se z pracovních důvodů Méďa začal vytrácet a já hledal nové kamarády spoluvedoucí. Ti opravdoví a napořád se etablovali až z oddílové členské základny a jsem na ně patřičně hrd a pyšen. 30 let od vzniku oddílu stále objevujeme nové věci.

Romča 🎲 celoroční činnost, tábory letní, zimní, příměstské

Romana Miškovská

vedoucí, hlavní vedoucí LT

K oddílu jsem se dostala přibližně ve svých 12 letech... O tři roky později už jsem v oddíle zůstala jako instruktorka a vedoucí na táboře... Díky Pandám jsem si našla báječné přátele pro život, podívala jsem se na různá místa nejen u nás... Mám ráda přírodu, kamarády a večery u ohně... 

Díky oddílu jsem přišla na to, že se chci věnovat dětem a práci s nimi a tak jsem vystudovala pedagogickou školu a několikátým rokem učím na základní škole... Těším se, až jednou moje děti v Pandách prožijí dětství, zažijí spoustu dobrodružství, najdou si kamarády na celý život a oblíbí si přírodu tak jako já... 

Ketka 🥤  výpravy, tábory zimní a příměstské

Markéta Kukaňová

vedoucí, programový vedoucí celoroku

V 7. třídě mi spolužačka dala leták na volnočasový kroužek, který se tenkrát pořádal v úterky. A protože to byl jediný den v týdnu, kdy jsem nic nedělala a nudila se doma, šla jsem se tam podívat. Od té doby jezdím na Pandi akce, co to jde. A i když bohužel nezvládám být vždycky, pokaždé si moc užívám, když si můžu odpočinout od civilizace se skvělou partou lidí. Navíc ten pocit, když vidíte radost dětí, které baví vámi připravený program, je celkem k nezaplacení.. 

Sofka 🪅 tábory letní, zimní

Sofie Šepotěva

vedoucí, programový vedoucí celoroku

Do oddílu jsem začala chodit se svým bráchou. Do té doby jsme vlastně na žádné tábory nejezdili, rodiče nás k tomu nevedli. A jsem ráda, že jsme tenkrát jeli, protože některá přátelství vlastně trvají dodnes. Chodila jsem na každou schůzku, jezdila na výpravy a tábory, kde jsem se naučila tábornickým dovednostem a také na hory, kde mě naučili jezdit na snowboardu. Dnes už sice jezdím pouze na hory a tábor, ale stejně se tam pokaždé ráda vracím.  

Andrejka 🌞 celoroční činnost, tábory letní, příměstské

Andrea Pivovarová Složková

hospodářka

K Pandám jsem se dostala náhodou, prostřednictvím svého syna, kterému jsem se snažila najít smysluplnou činnost k vyplnění volného času. Výběr byl ovlivněn hlavně spojením s přírodou, ke které mám blízko i já, jelikož pocházím ze Slovenského Ráje. Postupem času jsem se stala součástí této organizace a v současnosti zastávám pozici hospodářky.

Program úkolů skupiny je velmi různorodý a zpočátku ve mně jeho plnění způsobovalo mírnou nervozitu. Postupně jsem se začala překonávat a v současnosti jsem své hranice výkonu posunula daleko dopředu. Snažím se dělat nápadité a pozitivní věci jak pro sebe, tak pro své zdraví, ale také zejména i pro své okolí.

VEVERKA 🐕‍🦺 tábor příměstský, celoroční činnost

Alena Rendlová

vedoucí

Oddíl Pandy mě oslovil v mých 7 letech. Naučil mě vztahu k přírodě, kam dodnes ráda utíkám před civilizací. Dnes už mi táhne na 40 a stále mám nejradši, když se sejdeme u ohně a vzduchem zní táborové písně. Ráda vymýšlím pro děti nejrůznější hry, které je pobaví a pevně věřím, že na ně budou rádi vzpomínat. 

KOTĚ 🐱  LETNÍ Tábor, celoroční činnost

Kateřina Skořepová

vedoucí

Začínala jsem jako základoškolačka prvního stupně u Tuláků, s dospíváním jsem jezdila chvíli s Vodáky, chvíli s Želvami a chvíli s Pandami. Obvykle se ráda představím jako ta, jejíž jméno stojí na prvních řádcích Trojfeje v uzlování. Mnozí mne zažili jako dítě, pak i  vedoucí, na domáckém tábořišti v Borku u Žlutic – v roli instruktorky či programové vedoucí. K ČTU Mary-M i Pandám patří značná část mého života; ač batoh i zpěvník už potřebovali vyměnit, kamarádi z dětských i mladistvých let mi z té doby zůstali.


LenkA 🫕 LETNÍ Tábor, celoroční činnost

Lenka Svobodová

kuchařka

Ahoj, dobrý, ale jednak neumím psát a dvak vůbec netuším od kdy jezdím na tábor. Když jsem začala před mnoha lety chodit s bláznem co veškerý volny čas  věnuje cizím dětem,  ještě jsem netušila, že je to diagnóza, která poznamená celou mojí rodinu. Nejprve jsem začala jezdit jako návštěva na tábor a zhruba kolem roku 2000 mě pohltila kuchyně. U kormidla se se mnou vystřídalo spousta parťáků. Posledních několik let jezdím se ségrou, se kterou jsme sehraná dvojka a musím říct, že nás to pořád baví. Každý rok se snažíme jídelníček něčím oživit, ať už mezinárodními nebo tematickymi specialitami. 

Jarouš 🛠 celoroční činnost, letní Tábor

Jaroslav Hrbáček

THP

Jak jsem se dostal k Pandám? To po x letech nabízení pošleš dceru na tábor, sbalíš hlavní vedoucí a už se to s tebou veze... Nejdřív sem tam výprava, pak jedeš na hory a v létě už jako THP na táboře v plném nasazení... A co v oddíle a na táboře dělám? Hlavně se snažím zrealizovat jejich šílený nápady, které si k programu navymýšlí... 

eFkA 🍝 LETNÍ Tábor, celoroční činnost

Eva Husáková

kuchařka

Kam až moje paměť sahá vařila na táboře Pandám a panďatům moje ségra Lenka. No a jednou (asi tak v roce 2013), když potřebovala, aby ji někdo vystřídal, zkusili oslovit mě… Od té doby vaříme a vymýšlíme bejkárny spolu (myšleno speciality světových kuchyní). Už si ani nedokážu představit, že bych dovolenou trávila jinak, než ve společenství téhle party a na každý společně strávený čas se moc těším. Vidět ty spokojené dětské tvářičky je totiž k nezaplacení. 

Holík 🦉 letní Tábor, ZIMNÍ TÁBOR

David Charvát

instruktor

K táboru Pand jsem se dostal ve svých 7 letech. Na táboře mě zaujala příroda, kolektiv a táborové akce. V mých 12 letech jsem začal jezdit i na zimní tábor. Tábornické zkušenosti které jsem za 8 let získal bych rád předával mladším dětem které přijedou na tábor Pand.

JÁRA 🐊 LETNÍ Tábor, zimní tábor

Jára Tomášek

instruktor

Na tábor Pand mě přivedli rodiče přes mamky kamarádku, a tak jsem začal jezdit už od pěti let a od té doby jsem si nedokázal představit léto bez tábora nebo zimu bez hor. Na horách jsem se naučil lyžovat, na letním táboře zase zapalovat ohěn, vázat uzle, morseovku a další táborové dovednosti. Za tu dobu co jezdím jsem poznal spoustu lidí, s většinou se bavím dodnes, i když někteří už na tábor nejezdí. Na tábor mám krásné vzpomínky a vždycky se díky němu těším na léto....

KLAVÍDO 🔫  letní Tábor, celoroční činnost

Jaroslav Kladivo

vedoucí, programový vedoucí

Na tábory a podobný akce jsem jezdil co si pamatuju. Jako dítě, jako instruktor, jako vedoucí... Na svém prvním táboře jsem byl právě v Manětíně. A pak po spoustě letech strávených v Borku u Žlutic jsem se do Manětína vrátil. A zrovna náhodou s Pandama. :-)

pÁjA 💉 LETNÍ Tábor, celoroční činnost

Pavla Kladivová

zdravotnice

K Pandám jsem se dostala přes mého muže Klavída. Poprvé jsem se tábora zúčastnila v roce 2017 jako zdravotnice s čtyřměsíční dcerou Mařenkou a desetiměsíčním borderákem Kosťou. Od té doby se v Manětíně starám o dětské bolístky a nemoci každoročně a ráda se účastním i jiných akci s Pandami. Ikdyž starost o nemocné táborníky je občas náročná, tak se na tábor vždy ráda vracím. Časem se k nám přidala i naše druhá dcera Julie - doufám, že s holkami ještě prožijeme spoustu krásných chvil u táboráku a zažijeme spoustu dobrodružství.

monča 💊 letní Tábor, celoroční činnost

Monika Drábová

zdravotnice

K Pandám jsem se dostala v létě 2017. Původně jsem přijela jen na pár dnů vystřídat zdravotnici. Ta je mojí dlouholetou kamarádkou. Nakonec jsem zůstala již navždy a účastním se akcí celoročně.

maty 🏂 LETNÍ, zimní Tábor

Matyáš Doležal

instruktor

Na tábor jsem začal jezdit už od mala kdy mě mamka chtěla dostat do něáké společnosti. Samozřejmě jsem dlouho odmítal ale nakonec se ukázalo že najít si kamarády a spřatelit se není zas až tak velký problém. Od té doby jezdím na tábor každý rok a léto bez tábora pro mě už neexistuje. Tábor mě naučil a dovedl k neskutečně moc věcím jako například naučit se hrát na kytaru. Do toho mě seznámil neuvěřitelně moc úžasnou skupinkou lidí kterou bych v životě za nic už nevyměnil.

ZELÍ 🧜🏻‍♀️ letní Tábor

Anežka Motyčková

instruktor

Poprvé jsem na tábor jela hned po první třídě, a i když jsem měla první rok šíleně ubrečenou spolubydlící vůbec mě to neodradilo. Léto je pro mě pořádné jen s táborem. Po republice mám spoustu kamarádů, umím rozdělat oheň, což jsem se dozvěděla a viděla, že moc lidí už neumí a zážitků a vzpomínek z tábora mám tak moc, že bych mohla vyprávět hodiny, což mi jde, páč jsem prý hrozně ukecaná.

ASTERIX 🤖  klávesnice, touchpad

Josef Vybíral

administrátor

Vše o sobě Vám povím ve svém rodném jazyce: 111000101101011010101101010110101101111111010110101010101101010101001010110010101010101111110111010110101110111010101010111010111010101010111111010111011101101010101011011010101010101011000000110101001011000001100101010101010010010101100101010. Co na to říkáte?😁